Jak udowodnić swoje znaczenie w pracy

Pracodawcy mają tendencję do płacenia więcej tylko tym pracownikom, którzy okazują się być naprawdę profesjonalni i ważni dla rozwoju ich firmy. Osoba ta musi udowodnić swoje znaczenie w każdym działaniu, słowie i pomyśle. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci kilka pomysłów jak udowodnić, że firma nie może Cię stracić.

  1. Zdefiniuj,co jest ważne. Musisz wiedzieć, co tak naprawdę jest ważne dla Twojego szefa i co jest najbardziej cenione. Może się okazać, że dokładność raportów jest ważniejsza niż ich ilość. Powinieneś śledzić wszystkie swoje zadania i pomyślnie zrealizowane projekty. Dzięki temu dowiesz się, co sprawia, że szef Cię docenia i ceni.
  2. Szef musi wiedzieć o twoich sukcesach. Nie ukrywaj swoich sukcesów przed szefem. Wszystkie twoje osiągnięcia powinny być widoczne. W tym przypadku nigdy nie należy być skromnym i zawsze należy mówić o swoich osiągnięciach. Jeśli przed firmą lub zespołem są postawione specjalne KPI, podkreśl swoje osiągnięcia i wkład, który pomaga w ich osiągnięciu. Bądź ostrożny z ilością osobistych pochwał. Nie powinieneś się zbytnio chwalić, a Twoje opowieści o sukcesach powinny być odpowiednie. Spotkania jeden na jeden z szefem lub spotkania dotyczące Twojego rozwoju osobistego są właściwym miejscem, aby o tym mówić.
  3. Bądź inicjatywny. Pracownicy z inicjatywą są zawsze cenieni, ponieważ są gotowi podjąć się dodatkowych zadań i projektów, chętnie wypełniają nie tylko swoje bezpośrednie zadania, ale także pomagają kolegom z innych działów czy zespołów. Pomoc i praca zespołowa są cenione przez kierownictwo.
  4. Bądź kreatywny. Udowodnij swojemu kierownikowi, że potrafisz myśleć nieszablonowo i że masz mnóstwo pomysłów, jak poprawić wydajność lub procesy biznesowe, aby firma była bardziej efektywna. Firma zrobi wszystko, aby utrzymać generator dobrych pomysłów wśród swoich pracowników.
  5. Podziel się wartościami korporacyjnymi, wizją i misją. Jeśli pracujesz w dużej międzynarodowej firmie, powinieneś znać na pamięć jej wizję, misję i wartości. Co więcej, powinny one wejść ci pod skórę i musisz stać się prawdziwym ambasadorem firmy. Twoje zachowanie i decyzje powinny być w pełni zgodne ze strategią i wartościami firmy. Osoba, której zachowanie jest z nimi sprzeczne, nie zostanie w firmie na długo.

To są główne punkty, które pomogą Ci zwiększyć swoje znaczenie w firmie. Możesz sam przemyśleć to pytanie i znaleźć wiele innych ważnych rzeczy, które pomogą Ci rozwinąć błyskotliwą i długotrwałą karierę w danej firmie.