Rozwój biznesu i innowacje

Menedżerowie nowoczesnych firm szukają sposobu na unowocześnienie swojej produkcji, optymalizację procesów i wykorzystanie świadczonych przez siebie usług. Z tej perspektywy nie może zabraknąć myślenia o innowacjach, które pomogą rozwinąć ich biznes. Międzynarodowa firma audytorska KPMG opublikowała listę innowacji w sferze IT, które są najbardziej pożądane i pomogą w zasadniczy sposób zmienić biznes.

Cloud-SaaS/PaaS/IaaS

Jest to technologia przechowywania danych w chmurze. Chmury pozwalają na umieszczenie dowolnych zasobów informacyjnych (np. stron, baz danych, systemów CRM, plików, dokumentów itp.) w specjalnym wirtualnym centrum danych i pracę z nimi w sposób zdalny. Technologia ta może być przydatna dla sektora bankowego, edukacji, e-commerce, agencji PR i reklamowych, działów finansowych itp. Technologie chmurowe najlepiej sprawdzają się w firmach, które mają duże bazy danych i nie mają gdzie przechowywać dokumentów lub nie chcą marnować na nie papieru. Przechowywanie dokumentów w chmurze jest również wygodne, ponieważ wiele osób może mieć do nich dostęp i pracować z nimi.

Dane i analityka (D&A)

Jest to technologia zbierania, organizowania i analizowania danych o konkurentach, dostawcach, personelu, partnerach, operacjach biznesowych i innych czynnikach, które mają wpływ na biznes. Źródła zbierania danych mogą być różne: sieci społecznościowe, kanały medialne, strony firm itp. Technologia ta pomaga nie tylko znaleźć potrzebne informacje, ale także analizuje je według zadanych parametrów. Na podstawie otrzymanych danych łatwiej jest firmom planować strategię marketingową i działać w konkurencyjnym środowisku.

Platformy i aplikacje mobilne

Istnieją różne platformy i aplikacje mobilne, które pomagają w promocji firmy, usług i towarów, wspierają produkty B2B i B2C. Strony, które są przyjazne dla urządzeń mobilnych (łatwo dostosowują się do rozmiaru telefonu) są łatwiejsze w nawigacji i mają więcej szans na sprzedaż produktów lub usług, które wyświetlają. Coraz bardziej popularne stają się aplikacje do obsługi taksówek. Bardzo wygodnie jest wgrać aplikację na telefon komórkowy i móc z niej korzystać zawsze i wszędzie. Właściciele firm również mogą pomyśleć o podobnej aplikacji, dzięki której ich biznes może stać się bardziej atrakcyjny, a dochody wzrosną.

Firmy odnoszące sukcesy powinny zawsze trzymać rękę na pulsie i być świadome wszelkich innowacji i nowych możliwości, które mogą poprawić ich efektywność i zwiększyć sprzedaż. Sfera IT oferuje nam mnóstwo innowacji, które powinny być wdrażane w nowoczesnych firmach, jeśli chcą być na czasie i nadążać za trendami.