Znaczenie umiejętności cyfrowych dla młodych ludzi w Europie

Nie ulega wątpliwości, że młodzi ludzie na całym świecie mają znacznie wyższy poziom wykształcenia w zakresie umiejętności i kompetencji cyfrowych . Jest to naturalny wynik, biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii i sposób, w jaki w ciągu ostatnich kilku lat kształtował się rynek pracy.

Umiejętności informatyczne są dziś bardzo ważne dla młodych ludzi, a oto dlaczego. Nie ma dziś pracy, która nie wymagałaby choćby najmniejszej znajomości umiejętności informatycznych. Każdy musi umieć posługiwać się komputerem, aby wykonać przynajmniej minimum czynności. I nie chodzi tu o surfowanie po Internecie.

Bycie młodym człowiekiem w dzisiejszych czasach i chęć pracy w firmie oznacza, że będziesz musiał wiedzieć, jak korzystać z komputera, aby rozdzielać i zapisywać pliki, komunikować się ze współpracownikami i wykonywać zadania niezbędne dla firmy. To tylko minimalne umiejętności informatyczne.

Bez nich młodzi ludzie nie mają szans na znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Obecnie firmy chcą jednak jeszcze więcej. Osoby muszą doskonalić swoje umiejętności informatyczne, aby mieć pewność, że będą w stanie sprostać niezbędnym wymaganiom w pracy. Jednocześnie musi ona posiadać umiejętności cyfrowe potrzebne do wykonywania innych zadań, nawet jeśli nie jest to jej obowiązkiem.

Im więcej umiejętności cyfrowych posiada dana osoba, tym bardziej atrakcyjne będzie jej CV. Spróbuj sobie wyobrazić, że jesteś osobą, która potrafi rozwiązać każdy problem cyfrowy, który może się pojawić tylko dlatego, że potrafisz. Byłbyś cennym nab ytkiem dla firmy, w której pracujesz.

Obecnie istnieje wiele różnych sposobów na zwiększenie swoich umiejętności informatycznych. Unia Europejska wspiera młodych ludzi i ich wysiłki na rzecz zwiększania umiejętności i kompetencji. Projekty europejskie, takie jak projekt "Up to Youth ", umożliwiają młodym ludziom doskonalenie wielu umiejętności cyfrowych, które pomogą im w znalezieniu pracy.

Najważniejszym powodem, dla którego umiejętności są dziś ważne dla młodych ludzi, jest fakt, że są one w stanie rozwiązać znaczną część problemu bezrobocia!