" Ruch żywych laborator iów pojawia się na całym świecie jako metoda i narzędzia rozwoju ekonomicznego i społecznego w skali lokalnej i regionalnej, dając ogromne możliwości rozwoju obszarów wiejskich, miejskich i regionalnych wszystkim uczestnikom poczwórnej spirali innowacji, takim jak organizacje rządowe, instytucje szkolnictwa wyższego i organizacje badawcze, organizacje obywatelskie, biznes (duże firmy i MŚP), zwiększając ich zrównoważoną konkurencyjność.
Wreszcie, w przypadku projektu LIVERUR, nadał on nową rolę w promowaniu, ułatwianiu i współtworzeniu innowacji na obszarach wiejskich" (część streszczenia projektu Liverur 3.1 Deliverable). W tych ramach opracowano "Raport dotyczący studiów przypadku w zakresie definicji wiejskich żywych laboratoriów".
Badanie to zostało opracowane w celu uzyskania podstawowych informacji na temat RLL. Dalsze prace nad tworzeniem nowych laboratoriów w ramach cyklu życia projektu LIVERUR mogą obejmować jasne zrozumienie ich definicji i głównych cech.
Strona
obejmuje następujące pytania:
Co to jest żywe laboratorium? Czy istnieje jedna definicja? Jakie jest jego znaczenie w gospodarce cyrkulacyjnej i w kontekście obszarów wiejskich?
Definicja, kluczowe zasady, cechy charakterystyczne
Jak opisać RLL?
5 głównych kluczowych czynników sukcesu tych laboratoriów na całym świecie.
Jaka jest rola żywych laboratoriów w gospodarce cyrkularnej?
Ponadto, zawiera szczegółową analizę bazy danych laboratoriów, która daje odpowiedzi na takie pytania jak:
Kim są interesariusze wiejskich żywych laboratoriów?
Czym jest infrastruktura RLL?
Na czym koncentruje się działalność wiejskiego żywego laboratorium?
Jak działa RLL?
Jaki jest model biznesowy RLL?
W jaki sposób są one finansowane?
I
wiele innych!
Aby przeczytać pełną wersję "Raportu ze studiów przypadku dotyczących definicji wiejskich żywych laboratoriów", kliknij tutaj.
Więcej informacji o projekcie, jego celach i działaniach można znaleźć na oficjalnej stronie internetowejhttp://www.liverur.eu/.