Dzień Wnioskodawców Programu Horyzont 2020 ICT 2016 odbędzie się w dniach 26-27 września 2016 r. w Bratysławie, Słowacja.

ICT ProposersDay 2016 odbędzie się w dniach 26-27 września 2016 r. w Bratysławie, na Słowacji

, podczas Tygodnia Cyfrowego.

Z przyjemnością informujemy, że ICT Proposers Day 2016, najważniejsze wydarzenie UE dotyczące badań i innowacji w technologiach informacyjno-komunikacyjnych, odbędzie się w dniach 26-27 września 2016 r. w Bratysławie na Słowacji

w ramach Europejskiego Tygodnia Cyfrowego.

Wydarzenie to będzie koncentrować się na tworzeniu sieci współpracy w ramach programu prac Horyzont 2020 na lata 2016-17, w tym na zaproszeniach dotyczących technologii informacyjno-komunikacyjnych we wszystkich trzech filarach programu Horyzont 2020.

Wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do nawiązania współpracy partnerskiej na wysokim poziomie, ponieważ połączy środowiska akademickie, instytuty badawcze, zainteresowane podmioty przemysłowe, MŚP i instytucje rządowe z całej Europy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Oczekuje się, że weźmie w nim udział ponad 3000 naukowców, innowatorów, przedsiębiorców, przedstawicieli przemysłu, młodych ludzi i decydentów.

Ideal-ist, sieć krajowych punktów kontaktowych ds. badań nad ICT, organizuje szereg wydarzeń w ramach Dnia Wnioskodawców ICT:

26 SEP Warsztaty:
Pomocy! Jestem Koordynatorem Wniosków! Koordynacja wniosków w programie Horyzont 2020
27 SEP Warsztaty:
MŚP w programie Horyzont 2020 - poszukiwanie wsparcia poza instrumentem MŚP
26-27 SEP Spotkanie brokerskie Face2Face
26-27 SEP Stoisko Ideal-ist

Więcej informacji na temat ICT Proposers Day 2016 można znaleźć na stronie:

Główne miejsce imprezy: https:
//ec.europa.eu/digital-single-market/ict-proposers-day-2016Ideal-ist w ICT Proposers Day: http:
//www.ideal-ist.eu/event/ict-proposers-day-2016Face2face impreza dla pośredników:

https://www.b2match.eu/ictproposersday2016

Ideal-ist Face2Face Brokerage Event @ ICT Proposers Day
Kiedy: 26-27 września 2016 r.

Ideal-ist zaprasza społeczność ICT do wzięcia udziału we wcześniej zaaranżowanych spotkaniach podczas spotkania brokerskiego Face2Face, którego celem jest ułatwienie tworzenia konsorcjów w nadchodzących konkursach w ramach programu Horyzont 2020 i kolejnych. Ideal-ist organizuje to wydarzenie we współpracy z EEN (European Enterprise Network) w ramach ICT Event.

To wydarzenie sieciowe będzie skierowane do szerokiego grona podmiotów z sektora ICT z uczelni i przemysłu z Europy i innych krajów zainteresowanych dzieleniem się nowymi pomysłami na projekty i znalezieniem partnerów do współpracy przy projektach w ramach zaproszeń zorientowanych na ICT w programie Horyzont 2020 i później.

Podczas naszego ostatniego wydarzenia w Lizbonie w 2015 roku 1044 uczestników z 57 różnych krajów, reprezentujących uniwersytety, instytuty badawcze, MŚP i duże firmy z całej Europy i spoza niej, wzięło udział w wydarzeniu brokerskim współorganizowanym przez Ideal-ist i EEN i odbyło 4313 spotkań.
Przyjdź i bądź częścią naszego wydarzenia brokerskiego w 2016 r.! Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby nawiązać kontakt z potencjalnymi partnerami z całego świata!


Wystawa Ideal-ist
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź lub napisz do nas:
Główna strona wydarzenia, rejestracja: https://ec.europa.eu/digital-single-market/ict-proposers-day-2016
Wydarzenie brokerskie Face2face: https://www.b2match.eu/ictproposersday2016

Wystawa Ideal-ist
Kiedy: 26-27 września 2016 r.

Ideal-ist, jako sieć Krajowych Punktów Kontaktowych ICT w programie Horyzont 2020, wspiera organizacje zainteresowane badaniami i innowacjami w UE w ponad 65 krajach. Stoisko wystawiennicze podczas Dnia Wnioskodawców ICT będzie punktem spotkań i informacji dla wszystkich zainteresowanych dowiedzeniem się więcej na temat ICT w programie Horyzont 2020 oraz działań i usług Ideal-ist. Odwiedzający będą mogli spotkać się twarzą w twarz z przedstawicielami Ideal-ist, uzyskać dostęp do materiałów promocyjnych Ideal-ist, a także do demonstracji on-line narzędzi i usług, w tym zestawu narzędzi dla wnioskodawców i systemu wyszukiwania partnerów.

Warsztaty Ideal-ist:
Pomocy! Jestem koordynatorem wniosków!
Koordynacja wniosków w programie Horyzont 2020

Kiedy: 26 września 2016 r., 15:00-16:30

Koordynacja projektu jest trudnym zadaniem. Znalezienie właściwego pomysłu, znalezienie właściwego konsorcjum, dotrzymanie harmonogramu, interpretacja wszystkich różnorodnych wymagań, życie poza koordynacją wniosku to tylko niektóre z wyzwań.

Podczas warsztatu, prowadzonego przez Paula Dratha, przyjrzymy się sposobom opracowywania udanych i nieudanych wniosków oraz przedstawimy zalecenia dotyczące tego, w jaki sposób można rozwijać i składać wnioski bez poczucia rozpaczy.

Wyniki tej interaktywnej dyskusji będą pomocne:

  • Osoby i organizacje, aby lepiej koordynować wnioski,
  • Potencjalni partnerzy, aby zrozumieć, czym zajmuje się dobry koordynator i jak być dobrym partnerem,
  • Komisja Europejska, aby zrozumieć wyzwania stojące przed koordynatorami.
  • Krajowe Punkty Kontaktowe udzielają porad wnioskodawcom,

Porządek obrad:

  • Powitanie i wprowadzenie, Tour de table - koordynatorzy,
  • Opowieść o dwóch wnioskach - co się udało, a co nie?
  • Doświadczenia koordynatorów,
  • Dos i Don't dla koordynatorów,
  • Pytania i odpowiedzi.

Rejestracja:

nie jest wymagana.

Aby uzyskać więcej informacji na temat działań, takich jak spotkanie brokerskie Face2Face zorganizowane podczas ICT Proposers' Day 2016 przez Ideal-ist, wróć na tę stronę:
http://www.ideal-ist.eu/event/ict-proposers-day-2016

Strona internetowa Dnia Propozytorów TIK 2016: https://ec.europa.eu/digital-single-market/ict-proposers-day-2016

Prosimy śledzić @ICTproposersEU oraz #ICTpropday na Twitterze.

Data:

Poniedziałek, 26/09/2016 (cały dzień) - Wtorek, 27/09/2016 (cały dzień)

Jak czytamy na stronie IDEAL-IST.eu.