Najlepsza gra fabularna

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie bardzo często zmieniają zdanie. Ze względu na szybkie zmiany w dzisiejszym społeczeństwie, bardzo często zdarza się, że młoda osoba w ciągu kilku dni zmienia sposób myślenia, jak również swoje priorytety. Niestety, ma to ogromny wpływ na ich decyzję, jeśli chodzi o zatrudnienie. Ludzie chcą wiedzieć, że odniosą sukces w tym co robią i nie są skłonni do podejmowania ryzyka.

To stworzyło zapotrzebowanie na dwie różne rzeczy w świecie przedsiębiorstw. Pierwszą z nich Pierwszy z nich to sposób, w jaki ludzie się uczą. Nikt nie lubi używać książek do nauki w dzisiejszych czasach. Ludzie chcą więcej. Chcą interakcji, obrazów, kolorów, muzyki. Anything that will utrzyma ich zainteresowanie i chęć więcej.

Dlatego właśnie platformy e-learningowe cieszą się coraz większą popularnością. Ludzie uczący się, korzystający z internetu mają większe szanse na sukces w znalezieniu tego, co jest ich pasją. Jednocześnie ludzie nie chcą podejmować ryzyka. Chcą mieć pewność, że cokolwiek będą robić, przyniesie im zysk bez względu na wszystko.

Dlatego właśnie symulacja jest tak ważna. Kiedy ludzie będą mogli zobaczyć, jak to będzie, gdy staną się częścią rynku pracy, wykonując konkretną pracę, nawet w procesie symulacji, będzie im o wiele łatwiej faktycznie spróbować szczęścia i celować w takie stanowisko.

W dzisiejszych czasach Unia Europejska jest zdecydowanym zwolennikiem młodych ludzi i ich znaczenia dla społeczeństwa europejskiego oraz rozwoju rynku i gospodarki europejskiej. Jako młody człowiek masz wiele okazji, aby pokazać, kim naprawdę jesteś i co naprawdę potrafisz. Jeśli masz możliwość symulacji danego zawodu, to wiesz już, że będzie ci o wiele łatwiej podjąć właściwą decyzję.

Europejskie projekty takie jak GEM: Gamification Methods for Educational Management są w stanie zapewnić młodym ludziom to, czego szukają. Gamifikacja to wykorzystanie projektowania i mechaniki gier do wzmocnienia kontekstów nie związanych z grą poprzez zwiększenie uczestnictwa, zaangażowania, lojalności i rywalizacji. Metody te mogą obejmować punkty, tablice liderów, bezpośrednie konkursy oraz naklejki lub odznaki i można je znaleźć w tak różnych branżach, jak indywidualna opieka zdrowotna, handel detaliczny i oczywiście edukacja.

Konkretny kontekst projektu "GEM - Gamification Methods for Educational Management" jest związany z brakiem zdolności formalnych systemów edukacyjnych do rozwijania metod uczenia się, które okazują się być atrakcyjne dla młodych ludzi, a także z szansą, jaką daje edukacja nieformalna w celu zbadania innowacyjnych i dostosowanych metodologii dla edukacji młodzieży, metod, które mogłyby być przekrojowe i rozszerzyć się również na edukację formalną.

W ciągu ostatnich 4 lat Komisja Europejska wspierała różne inicjatywy i projekty badające dziedzinę gier i gamifikacji jako metodologii wsparcia dla edukacji lub innych dziedzin. W 2016 roku Komisja Europejska ogłosiła trzy zaproszenia do składania wniosków w ramach H2020 ICT: wspieranie transferu technologii informacyjno-komunikacyjnych do europejskich branż kreatywnych, zwiększanie synergii między artystami, osobami kreatywnymi i technologami oraz Gamifikacja w różnych dziedzinach.

GEM oferuje uczestnikowi, najlepszą grę fabularną do celów zarządzania edukacją. Ogólnym celem projektu jest rozwój metodologii i instrumentów edukacji pozaformalnej gamification dla młodzieży w wieku 18-23 lat. Cele projektu, które są planowane do osiągnięcia w ciągu 2 lat to:

  • Stworzenie 5 nowych instrumentów i metodologii wykorzystujących gamifikację, które zostaną przetestowane przez 25 pracowników młodzieżowych w ich działaniach z 100 młodymi ludźmi w ciągu 2-letniego okresu.
  • Poprawa umiejętności zawodowych umiejętności zawodowych 25 pracowników młodzieżowych poprzez ich udział w tworzeniu metodologii edukacyjnych wykorzystujących gamifikację oraz poprzez testowanie ich na 100 młodych osób przez cały okres trwania projektu.
  • Wspieranie zdolności budowania potencjału osób pracujących z młodzieżą i w pracy z młodzieżą.
  • Promowanie upodmiotowienia.
  • Testowanie przekrojowego edukacyjny wpływ metodologii opracowanych w ramach projektu w 5 kontekstach edukacji formalnej.

GEM oferuje innowacyjne techniki dla edukacji menedżerskiej. Jest to najlepsza gra, stawiająca ludzi w pozycji, którą chcą, dająca im możliwość odgrywania ról i poznania, jak to jest być częścią siły roboczej. Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić stronę projektu już dziś!