Młodym ludziom bez formalnego wykształcenia, którzy pozostają bez pracy, niezwykle trudno jest znaleźć zatrudnienie. Jednak nawet bez formalnego szkolenia czy doświadczenia na rynku pracy młodzi ludzie zdobywają kompetencje.
Globalizacja, zmiany demograficzne, postęp technologiczny i kryzys finansowy postawiły przed współczesnymi społeczeństwami poważne wyzwania. Jednostki muszą stawić czoła szybko zmieniającym się danym i nauczyć się, jak nadążać za tymi zmianami i postępem.
Aby dobrze funkcjonować w tym "nowym", zróżnicowanym świecie, nie trzeba już dokonywać wyboru w zakresie zdolności adaptacyjnych. Niezwykle ważne jest, by jednostki rozwijały kompetencje w wielu różnych dziedzinach, co pozwoli im dostosować się do ewolucji i zmieniającego się otoczenia oraz zmniejszyć bezrobocie. Konieczne jest, aby młodzież zdobyła niezbędną wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, dziedziny, która cieszy się dużym zainteresowaniem i która może stanowić sposób na wyjście z kryzysu.
iED realizuje kilka innowacyjnych projektów dla młodzieży, aby pomóc im zdobyć wiedzę niezbędną do doskonałości na rynku pracy i stworzyć dobrze przygotowaną siłę roboczą.
Jednym z przykładów innowacyjnych projektów jest projekt Transform@, którego celem jest walka z bezrobociem.
E-handel to nowoczesny sposób sprzedaży towarów i usług z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, zwłaszcza dzięki wykorzystaniu zalet Internetu; jest to naprawdę użyteczne narzędzie wzmacniające lub uzupełniające tradycyjne kanały sprzedaży. Jednocześnie stwarza on możliwości i dostęp dla nowych i oryginalnych firm.
W związku z tym pojawiła się potrzeba wymiany doświadczeń i wiedzy z innymi krajami europejskimi oraz wdrożenia nowych strategii w celu otwarcia nowych perspektyw dla handlu na obszarach wiejskich i szkolenia młodych ludzi.
Ponadto, w ramach projektu TransForm@ stworzyliśmy kurs szkoleniowy oparty na grze dla młodych adeptów kształcenia zawodowego. Dzięki symulacji realistycznej działalności biznesowej, wirtualnej współpracy z ludźmi z innych krajów, uczestnicy szkolenia doskonalili swoje umiejętności informatyczne i rozwijali przedsiębiorczość w celu zwalczania bezrobocia; doświadczyli międzynarodowego wymiaru biznesu i zmierzyli się z realistyczną sytuacją zawodową. W tym samym czasie badali możliwości handlu elektronicznego na obszarach wiejskich i zetknęli się z prawdziwym światem pracy.
Jeśli nasze działania w ramach projektu TransForm@ wydały Ci się interesujące, skontaktuj się z nami.
Jesteśmy otwarci na nowe partnerstwa, aby wspólnie z Tobą rozwijać nowe pomysły i projekty..